OFERTA

AKROBATYKA SPORTOWA

Akrobatyka Sportowa – to dyscyplina polegająca na wykonywaniu układów ćwiczeń. Łączy w sobie elementy baletu i tańca, ucząc przy tym elegancji i kultury ruchu. Zajęcia z akrobatyki sportowej przeznaczone są dla uczestników, którzy chcą związać się z tą dyscypliną w dłuższej perspektywie. Nabór do grup prowadzony jest na podstawie testu sprawnościowego. Ilość godzin treningowych oraz stopień trudności z czasem zwiększa się.

AKROBATYKA Z ELEMENTAMI TAŃCA

Akrobatyka z elementami tańca – na te zajęcia zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią bawić się sportem. To połączenie ćwiczeń akrobatycznych i tańca, które wyrabiają sprawność fizyczną, gibkość, koordynację ruchową, poczucie rytmu i wytrzymałość. W efekcie powstaje układ taneczno-akrobatyczny prezentujący osiągnięcia uczestników.

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

Gimnastyka Artystyczna – pod dyscyplina gimnastyki, polegająca na wykonywaniu układów taneczno-gimnastyczno-akrobatycznych. Gimnastyka Artystyczna uczy gracji oraz koordynacji ruchowej. Jest nierozłącznym elementem wielu innych dyscyplin sportowych oraz tańca, rozwijającym kreatywność, poczucie rytmu, gibkość, równowagę i sprawność. Gimnastyka artystyczna ma również bardzo dobry wpływ na psychikę dziecka, przede wszystkim dziecko nabiera pewności siebie i poprzez trening łatwiej jest mu pokonać własną nieśmiałość. Ponadto ćwiczenia wspomagają samodyscyplinę, która z sali treningowej przenosi się także na inne dziedziny życia. Dziecko zaczyna stawiać sobie cele i dąży do ich zrealizowania.

PIŁKA NOŻNA

Piłka Nożna – Sekcja piłki nożnej w Klubie MAKS powstała z myślą o najmłodszych adeptach sztuki piłkarskiej. Naszą misją jest propagowanie wśród dzieci zdrowego trybu życia i promocja wartości jakie niesie ze sobą sportowa rywalizacja w grach drużynowych. Gra w piłkę nożną to znakomita forma aktywności fizycznej. Nie tylko gwarantuje prawidłowy rozwój dziecka, wzmacnia mięśnie oraz poprawia koordynację ruchową, ale też uczy je współpracy w grupie i samodyscypliny. Dodatkowo dzięki regularnym treningom dziecko staje się bardziej wytrwałe i odporne na stres. Gra w piłkę nożną może być źródłem radości i satysfakcji, a z czasem przerodzić się w pasję, którą dziecko będzie chciało w przyszłości rozwijać.

SKOKI NA TRAMPOLINIE

Skoki na Trampolinie – nabór do sekcji prowadzony jest na podstawie testu sprawnościowego przeprowadzanego we wrześniu, gdyż dyscyplina ta wymaga dużej sprawności fizycznej. Systematyczny trening zapewnia możliwość udziału w zawodach sportowych. Uczestnicy rozpoczynają trening od najprostszych ćwiczeń takich jak: pad na brzuch i plecy, siady i półobroty, by przejść do salt.

ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE DLA CHŁOPCÓW

Zajęcia ogólnorozwojowa dla chłopców – jedyne w swoim rodzaju zajęcia przeznaczone tylko dla chłopców. Łączą w sobie elementy wszystkich sportów, uczą dyscypliny, wpajają zasady fair-play, stwarzają możliwość zdrowej rywalizacji. Przygotowują do uprawiania innych sportów, gdyż rozwijają wszechstronnie. Wzmacniają szybkość, siłę i wiarę we własne możliwości.

center

BALET

Balet – na zajęciach baletu dzieci poznają zasady tańca klasycznego. Uczą się płynności ruchu i wdzięku, ponadto współpracy w grupie, a także pracy samodzielnej. Balet wpływa na poprawienie koncentracji, usprawnia motorykę ciała, rozwija wyobraźnię, kształtuje poczucie rytmu. Dzieci wykonują zestawy ćwiczeń rozciągających i uelastyczniających, wpływających na prawidłowe ustawienie ciała. Kontakt z muzyką klasyczną doskonale wpływa na ich rozwój emocjonalny. Zajęcia będą odbywać się na profesjonalnej Sali baletowej w SP 323 przy ul. Hirszfelda 11.